Tartu Tamme Kool

Stuudium Tamme koolis

Tartu Tamme kool liitus OÜ Koodimasin poolt arendatava õpiinfosüsteemiga Stuudium 2021/22. õppeaastal.

Tamme kooli Stuudiumi veebilehe aadress on https://tartutamme.ope.ee/.

Samale lehele jõuab ka Stuudiumi kodulehelt https://stuudium.com/konto/, valides koolide nimistust Tamme kooli.

Nutitelefonis kasutamiseks on OÜ Koodimasin lisaks veebiversioonile välja arendanud ka äpid android ja iOS operatsioonisüsteemidele.

Tamme kool ei paku äppide kasutamisele tehnilist tuge.

Kui õpilane asub õppima Tamme kooli, siis sisestatakse tema ja vanemate kohta Tartu infosüsteemis Arno olevad andmed Stuudiumi keskkonda kolme koolipäeva jooksul (suvevaheajal taotluse teinud õpilased hiljemalt 1. septembril). Õpilastele luuakse selleks kooli e-posti aadress, mis saab ka Tamme kooli Stuudiumi konto kontaktiks.

Stuudiumisse saab siseneda kolmel viisil: ID-kaardi, Smart-ID või parooliga. Soovitatav on kasutada kahte esimest moodust. Stuudium on jätnud endale õiguse piirata parooliga sisselogimist. Parooliga sisenemisel tuleb sisselogimise lehel sisestada e-posti aadress või täisnimi ja parool.

Vanematel, kelle andmed (nimi, isikukood, e-post) on Arnos korrektselt olemas ei pea endale Stuudiumis uut kontot tegema. Piisab turvalisest sisselgoimisest ID-kaardi või Smart-ID-ga. Soovi korral on võimalik profiili alt endale ka parool määrata või avalehelt tellida.

Vanematel ja eestkostjatel, kelle andmed Arnos korrektselt ei ole, saavad endale Stuudiumis taotleda uue konto. Kool vaatab iga taotluse eraldi läbi.

Vanem või klassijuhataja saab õpilasele määrata parooli õpilase profiili alt. Õpilane ise saab endale parooli tellida, kui tal on juurdepääs profiilis olevale e-postile.

Stuudium lubab omavahel siduda mitme erineva kooli kontod. Selleks, et sidumine oleks võimalik, peate vähemalt korra Tamme kooli Stuudiumisse sisse logima.

Ajalooliselt said kõik Tamme kooli õpilased @tamme.tartu.ee e-posti aadressi 4. klassi esimeses informaatika tunnis. Sealt alates eeldatakse, et õpilane teeb kõik oma kooliga seotud toimingud selle konto abil.

Seoses koroona pandeemia ning Stuudiumi liitumisega tehakse kõigile õpilastele konto koheselt kooli astumisel. Uutele 5.-9. klassi õpilastele jagab konto andmed kätte IT-juht, klassijuhataja või informaatikaõpetaja õpilase esimese sooviavalduse peale. 1.-3. klassi õpilastele korraldab selle info jagamise klassijuhataja vastavalt vajadusele koostöös IT-juhiga.
Lapsevanem võib selle info kätte saada varem IT-juhi käest ruumis 123.

Paroole e-posti teel ei jagata.